Czuwaj!


Witaj na stronie 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowniczek Virga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności, dobrze trafiłeś/aś! Serdecznie zapraszamy do przeglądania. 

Zbiórka ze Słoneczną Gromadą

2014-01-26 13:07:00

25 stycznia odbyła się wspólna zbiórka wędrowniczek Virga i zuchów ze Słonecznej Gromady. Spotkałyśmy się przed SP nr 12 i wyruszyłyśmy do pobliskiego Muzeum Fotografii, aby zapoznać się z jej historią.
Wszystkie bardzo cieszyłyśmy się, że mamy okazję poznać nasze zuchy i zyskać nowe doświadczenia. Przed godziną 11:00 byłyśmy już na miejscu, w towarzystwie pani przewodnik rozpoczęłyśmy przygodę z fotografią. Poznałyśmy dawne techniki fotografowania (nie było to takie proste i tanie jak dziś) i dawne aparaty, zuchy dowiedziały się o różnych rodzajach zdjęć - od portretu poprzez fotografię krajobrazową, etnograficzną po wizerunki architektury, ilustracje prasowe aż do fotografii artystycznej Wszystkie wędrowniczki były pod wrażeniem zainteresowania zuchów i tego, jak uważnie słuchają, a nawet zadają niełatwe pytania.
Po obejrzeniu wystawy czekała na nas najciekawsza część zbiórki - warsztaty fotograficzne dla zuchów, które miałyśmy same przeprowadzić. Wszystkie udałyśmy się do pobliskiego parku, gdzie mimo srogiej zimy wykonywałyśmy to zadanie. Każda wędrowniczka opowiadała przez kilka minut grupce zuchów o obsłudze aparatu, fotografowaniu natury, budynków, wykorzystaniu światła i kolorów, wykonywaniu portretów, fotografii czarno-białej i w sepii. Następnie zuchy wykonały kilka zdjęć w każdej z tematyk i niestety nasze spotkanie dobiegło końca.
Zmarznięte, ale szczęśliwe pożegnałyśmy się i wróciłyśmy do domów. Cieszyłyśmy się bardzo, że mogłyśmy bliżej poznać się ze Słoneczną Gromadą, było to dla nas fantastyczne doświadczenie.

 

Relacja Ady Markowicz

« Powrót
Kreator www - przetestuj za darmo