Czuwaj!


Witaj na stronie 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowniczek Virga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności, dobrze trafiłeś/aś! Serdecznie zapraszamy do przeglądania. 

Zbiórka zastępu Incus i Arcus

2015-06-15 17:24:44

W piątek (tj. 22.05.2015 r.) odbyła się pierwsza zbiórka zastępu Incus. Na początku zagrałyśmy w grę "tabu", w której szukane słowo było związane z harcerstwem. Grę wygrała Ula. Następnie każda z nas zaprezentowała na forum zastępu wcześniej przygotowane informacje na temat symboli harcerskich. Dzięki Kai nauczyłyśmy się grać na butelkach, co może być świetnym dopełnieniem gitary (trzeba spróbować na następnej zbiórce^^ ). Na koniec zebrałyśmy się w kręgu śpiewając "Bratnie słowo" .

W niedziele 24 maja zastęp Acrus wybrał sie na zbiórkę do fortu Barycz. Na miejsce dotarłyśmy około godziny 16, ale przez małą niespodziankę, związaną z otwieraniem baramy, do samego fortu udało nam się wejść dopiero o 16:30. Jak się okazało, to nie był koniec przygód. Drzwi do pomieszczenia, w którym miała sie odbyć zbiórka, były tak zamknięte, że żadna z harcerek nie była ich w stanie otworzyć (nawet przy pomocy siły :P). Aby się tam dostać musiałyśmy obejść cały fort dookoła, tracąc przy tym kolejne 15 minut. Naszym pierwszym zadaniem tego dnia było rozpalenie ognia w trzech "kozach". Na początku szło nam to dość opornie, ale wkońcu po wielu wysiłkach udało nam się tego dokonać. Później w ekspresowym tempie została przeprowadzona dalsza cześć zbiórki. Najpierw dowiedziałyśmy się trochę o zasadach Savoir-Vivre panujących w ubiorze. Następnie, w grupach 3 osobowych, miałyśmy przedstawić scenki na temat, z którymi wcześniej musiałyśmy się zapoznać. Mogłyśmy do tego używać rekwizytów przyniesionych przez każdą z nas. Tematem przewodnim przedstawnianych scenek były dwa przysłowiamia "Jak Cię widzą, tak Cię piszą" i "Nie oceniaj książki po okładce". Najlepsza zabawa zaczęła się na końcu, kiedy to spośród stosu różnorodnych części garderoby miałyśmy skąponować własny strój, a następnie opisać jego zastosowanie i fukcjonalność. Stworzone przez nas ubiory były naprawdę bardzo odmienne zaczynając od Eskimosa w "czapce ciepłej" i "czapce zimmnej", a kończącna rudowłosej irladce w stroju krakowskim. Zbiórka zakończyła sie tradycyjnym pożegnaniem w kręgu. Wyjście wszystkim się bardzo podobało i wróciłyśmy do naszych domów z usmiechami na twarzy.

« Powrót
Kreator www - przetestuj za darmo