Czuwaj!


Witaj na stronie 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowniczek Virga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności, dobrze trafiłeś/aś! Serdecznie zapraszamy do przeglądania. 

Uroczysta kolacja w forcie Barycz

2015-10-31 16:08:38

Jedenastego października na forcie Barycz uczestniczyłyśmy w uroczystym obiedzie w towarzystwie Orkanu. Każdy zastęp miał za zadnie przygotować inne danie – Ventus przystawki, Imber zupę, a Fractus danie główne. W ten sposób miałyśmy okazję spróbować ogromną ilość rozmaitych dań, w tym zupę krem z kukurydzy, dzieło Karoliny, kurczaka w curry autorstwa Kornelii i małe naleśniczki zrobione przez Agnieszkę. Wędrownicy z kolei zajęli się nakryciem do stołu, poradzili sobie nawet z brakiem obrusu!, i paleniem w kozach. Dzięki nim także na forcie panował przyjemny porządek.

O godzinie szesnastej wszyscy elegancko ubrani zasiedliśmy do posiłku. Towarzyszył nam przy tym płomień świec oraz muzyka Vivaldiego. W trakcie jedzenia uczyliśmy się, jak właściwie zachowywać się przy stole. Po skończonym obiedzie odbył się konkurs na najbardziej abstrakcyjną interpretację wiersza, który każdy musiał wcześniej przygotować i przeczytać (lub, jak niektórzy, wyrecytować). Jak można się domyślić, dzięki temu nastrój stał się wręcz szampański – przy niektórych interpretacjach nie mogliśmy przestać się śmiać. Hasłem wieczoru stały się znamienne słowa naszej drużynowej przy okazji wiersza Gałczyńskiego „Dlaczego ogórek nie śpiewa” – „Co się skisło, to się nie odkisi”.

« Powrót
Kreator www - przetestuj za darmo