Czuwaj!


Witaj na stronie 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowniczek Virga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności, dobrze trafiłeś/aś! Serdecznie zapraszamy do przeglądania. 

Służba u Pani Marysi

2015-10-31 16:03:37

Ostatnio nasza drużyna rozpoczęłą cotygodniową służbę u pani Marysi. To bardzo miła, pogodna starsza pani, która nie radzi już sobie z odkurzeniem, myciem podłogi czy ścieraniem kurzu z wysokich szaf. Czasami potrzebuje też pomocy przy innych drobnych sprawach – robieniu zakupów, gotowaniu, pokonywaniu schodów prowadzących do domu. Wędrowniczki z entuzjazmem zaangażowały się w pomoc.

Co tydzień dwie dziewczyny udają się do pani Marysi, obie w mundurach, aby pomóc. Sprzątamy, rozmawiamy, często przynosimy coś dobrego do zjedzenia. Te rozmowy przy herbatce często przeciągają się do późna – nigdy nie brakuje tematów, które chciałoby się poruszyć.

Chociaż nie jest to wyczerpująca praca, nie pochłania ogromu czasu i z boku może się wydawać wręcz śmiesznie lekka, zawsze po wyjściu czujemy, że zrobiłyśmy coś ważnego.

« Powrót
Kreator www - przetestuj za darmo