Czuwaj!


Witaj na stronie 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowniczek Virga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności, dobrze trafiłeś/aś! Serdecznie zapraszamy do przeglądania. 

Premiera filmu "Szara Służba"

2013-12-12 21:25:21

 

W sobotę 14 grudnia w Muzeum Armii Krajowej odbyła się uroczysta premiera filmu o krakowskich Szarych Szeregach pt. Szara Służba, w którego obsadzie znalazły się cztery reprezentantki 5 KDW Virga - Agnieszka Gutwińska, Agnieszka Musiałowicz, Ola Pilas i Patrycja Przepiórka, a także wędrownicy z 5 KDW Orkan. Pokaz trwał około dwu godzin i był poprzedzony krótką prelekcją na temat działalności Szarych Szeregów w naszym mieście. W premierze oprócz aktorów i twórców filmu uczestniczyli kombatanci oraz m.in. dyrektor muzeum, politycy czy przedstawiciele instytutu Pamięci Narodowej.

Udział w produkcji był dla nas ciekawym, zupełnie nowym doświadczeniem. Wysiłek nie poszedł na marne - film wypadł powyżej oczekiwań, zarówno w oczach postronnych widzów, jak i osób, które odegrały w nim role. Ponadto miałyśmy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się wielu ciekawych faktów na temat historii harcerzy walczących podczas okupacji w Krakowie w przystępnej i interesującej formie.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu akcja, łącząca wyzwania, przyjemność oraz naukę zupełnie nowych rzeczy.

 

Ps. Po premierze oczywiście nie omieszkałyśmy zapozować "na ściance" niczym prawdziwe hollywoodzkie aktorki. ;) 

 

« Powrót
Kreator www - przetestuj za darmo