Czuwaj!


Witaj na stronie 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowniczek Virga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności, dobrze trafiłeś/aś! Serdecznie zapraszamy do przeglądania. 

Po złazie Szarych Szeregów

2014-09-09 20:34:38

 

W dniach 5-7 września 2014 odbył się złaz Szarych Szeregów na Lubogoszczy, w którym wzięłyśmy udział wraz z 5 KDW Orkan. Wyjechałyśmy z Krakowa w piątek wieczorem i dość późno dotarłyśmy do schroniska w Beskidzie Wyspowym, by następnie uczestniczyć w kominku rozpoczynającym. Kolejny dzień był wyjątkowo intensywny: po porannym apelu udałyśmy się na grę terenową dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz harcerzy ZHR i ZHP, na której obstawiałyśmy poszczególne punkty wraz z wędrownikami. Z tej okazji przebrałyśmy się w mundury wojskowe, co wzbudziło ogólny entuzjazm. Wieczorem, po zakończeniu gry, odbyło się uroczyste ognisko, podczas którego wykonałyśmy z wędrownikami performance związany z wybuchem II wojny światowej, który mocno zaskoczył pozostałych uczestników złazu. Nocą trzy z naszych wędrowniczek - Kornelia, Aga i Karolina - otrzymały naramienniki wędrownicze, co stanowiło doskonałe zwieńczenie tego pracowitego dnia. W niedzielę przeprowadziłyśmy krótką akcję zaciągową połączoną z prezentacją zdjęć z wyjazdów oraz wzięłyśmy udział w apelu kończącym złaz i apelu drużyny, podczas którego Ola została mianowana przyboczną. Do Krakowa wróciłyśmy zmęczone, ale zadowolone.
Gratulujemy naszym nowym posiadaczkom watry wędrowniczej, a także właścicielce zielonego sznura i życzymy powodzenia w dalszym działaniu!

« Powrót
Kreator www - przetestuj za darmo