Czuwaj!


Witaj na stronie 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowniczek Virga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności, dobrze trafiłeś/aś! Serdecznie zapraszamy do przeglądania. 

Październik

2015-11-12 21:40:21

           Drugiego października odbyła się musztra. Jak zwykle druhowie z Orkanu cierpliwie uczyli nas podstaw. W miłej atmosferze ćwiczyłyśmy, jak poprawnie wykonywać zwroty, co było chyba największym problemem.

           

              Tydzień później spotkałyśmy się w dość dużym gronie, aby zgłębić tajniki pisania opowiadań. Ula była naszym mistrzem. Wytłumaczyła nam, kim jest Mary Sue i jak pisać, aby jej nie stworzyć. Mogłyśmy wykazać się artystycznie podczas krótkich scenek dotyczących rodzajów Mary Sue – każda wędrowniczka dostała krótki tekścik opisujący dany rodzaj wraz z przykładami i musiała za pomocą scenki pokazać to pozostałym. Następnie rozkładałyśmy na części pierwsze poszczególne składowe opowiadań. Jak prowadzić fabułę, aby nie była nudna? Jak tworzyć naturalne dialogi? Jak kreować świat przedstawiony?

         

               W połowie naszych rozmów wpadły Kaja i Marysia z pysznym ciastem. Zarządziłyśmy krótką przerwę, w czasie której dosłownie pochłonęłyśmy wypiek. Ostatecznie spędziłyśmy razem prawie cały wieczór. Zajęcia okazały się tak ciekawe, że nie chciałyśmy ich kończyć. Trzeba przyznać, że Ula wykazała się ogromną wiedzą i wszystkie byłyśmy pod wrażeniem. Być może za jakiś czas pojawią się opowiadania stworzone przez którąś z nas.

« Powrót
Kreator www - przetestuj za darmo