Czuwaj!


Witaj na stronie 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowniczek Virga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności, dobrze trafiłeś/aś! Serdecznie zapraszamy do przeglądania. 

Odsłonięcie muralu ku czci Cichociemnych

2014-01-17 00:01:54

 

15 stycznia 2014 oficjalnie odsłonięty został mural ku czci Cichociemnych. Autorką projektu jest Anna Brzozowska, harcerka i absolwentka ASP, koordynatorem pwd. Jakub Górniak, zaś wykonawcami harcerze z Hufca Wędrowników Kraków I.

Oczywiście i my miałyśmy tu swój udział - trzy reprezentantki 5 KDW Virga, Aga Gutwińska, Ola Pilas i Gosia Woźniak, dzielnie pomagały chłopakom w realizacji projektu oraz dokumentacji wydarzenia. Malowanie muralu trwało łącznie trzy dni i trzy noce i nie obeszło się bez licznych przygód. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, udało nam się dopiąć swego. Od dzisiaj tuż obok Regionalnego Dworca Autobusowego można podziwiać malowidło, przedstawiające spadochroniarza legendarnych Cichociemnych. 

Warto wspomnieć, że akcja uzyskała naprawdę duży rozgłos. Pisały o nas gazety i portale internetowe, m.in. Dziennik Polski, Onet czy TVN24. Prace nad muralem można też było oglądać w telewizji - w Teleekspresie oraz Polsat News i kilku innych programach.

Mamy nadzieję, że nasze dzieło przetrwa zimowe warunki i nie ulegnie w międzyczasie działaniom wandali. :)

 

Ps. Na koniec zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów ukazujących przygotowania, które ze zdjęć za pomocą techniki time-lapse wykonała i zmontowała Ola Pilas.

 

 

« Powrót
Kreator www - przetestuj za darmo