Czuwaj!


Witaj na stronie 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowniczek Virga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności, dobrze trafiłeś/aś! Serdecznie zapraszamy do przeglądania. 

Marcowy raport z Wesela

2014-04-02 22:04:00

 

W marcu 2014 odbyły się trzy piątkowe zbiórki na Weselu. Każda z nich dotyczyła stopni realizowanych w drużynie, przede wszystkim samarytanek starszych, których już niebawem może być u nas całkiem sporo. :)

 

14 marca odbyła się dyskusja Patrycji o nastoletnich ciążach.

Szerszą relację możecie znaleźć tutaj - było to nasze pierwsze spotkanie i dlatego zasłużyło na osobny wpis.

 

22 marca rozmawiałyśmy o różnicach między ZHR-em z Ostrzeszowa a tym z Krakowa.

Zbiórkę przeprowadziła dla nas Kornelia, która pochodzi z ww. miejscowości, a dopiero w minione wakacje przeprowadziła się do Krakowa. Była to w pewnym sensie zbiórka wyjątkowa, ponieważ w ramach Akademii Wędrowniczej odwiedziła nas harcerka z Nowego Targu - Asia. Razem miło spędziłyśmy czas i dowiedziałyśmy się m.in., że w Ostrzeszowie nie ma właściwie szczepów, a wędrownictwo dopiero się tam rozwija. Miałyśmy też okazję pooglądać liczne zdjęcia Kornelii i zobaczyć osoby, które części z nas uda się pewnie poznać w lipcu podczas odwiedzin na obozie 4 ODH. :) Po zakończeniu prezentacji udałyśmy się do Muzeum Armii Krajowej, gdzie odbywało się pierwsze w tym roku szkolenie Akcji Sztandar. Wraz z innymi harcerzami i harcerkami ćwiczyłyśmy musztrę. Przy okazji nie omieszkałyśmy zahaczyć o mural ku czci Cichociemnych.

 

29 marca miała miejsce drużynowa komisja stopnia samarytanki starszej.

Na spotkaniu rozpisane stopnie prezentowały dwie druhny - Agnieszka i Karolina. Próby zostały rozpatrzone pozytywnie i doczekają się otwarcia najbliższym rozkazem. Życzymy dziewczynom powodzenia w realizacji zadań! 

« Powrót
Kreator www - przetestuj za darmo